Načini dobave
Jeklenke
Zagotavljajo priročen premični vir energije. Različni volumni in oblike plinskih jeklenk omogočajo enostavno rabo tudi/predvsem v primerih, ko drugi viri niso na voljo.
Najbolj razširjene so 10-kilogramske jeklenke, lahko pa so tudi drugih volumnov (od 2 do 5 kg). Poleg velikosti se razlikujejo tudi po materialu (aluminij, jeklo) ter sami vsebini. Polnimo jih lahko z mešanico propana in butana, izključno propanom oziroma drugimi plini (argon, acetilen, CO2, dušik, kisik ipd.).
Plinohrami
V primeru večjih potreb po energiji je najbolje namestiti rezervuar oziroma plinohram – tlačno posodo za skladiščenju UNP. Na voljo je v različnih volumnih, tudi do 5000 litrov in več, seveda odvisno od potreb objekta.
Odvisno od prostora, terena ter preferenc lastnika se postavi na zemljo na prostem ali se ga vkoplje pod zemljo. Ob tem je potrebno upoštevati določene normative, kot to določa Pravilniku o utekočinjenem naftnem plinu. Vse podrobnosti glede namestitve skladno z zakonodajo ter optimalnimi možnostmi za uporabnika pa vam bo seveda svetoval sam dobavitelj.
Plinsko omrežje
Uporaba utekočinjenega naftnega plina je mogoča tudi s pomočjo plinske postaje na katero je vezanih več porabnikov. Gre za izgradnjo t.i. lokalnega plinskega omrežja.
S pomočjo odcepnih priključnih vodov ter namestitvijo plinomerov se poraba obračuna vsakemu uporabniku ločeno, glede na njegovo dejansko porabo. Sistem uporabe UNP je možno hitro prilagoditi za uporabo zemeljskega plina v kolikor bi prišlo do izgradnje tovrstnega omrežja.